Helis Kremayerler

Title:

Description:


Helis Kremayerler

Helis Kremayerler

Helis kremayer tahrik sistemlerinde tercih edilen kremayer dişlilerinden birisidir. Bu dişliler makine, otomotiv veya imalat sektöründe yer alan makinelerdeki dairesel olan hareketin doğrusal harekete dönüştürülmesini sağlarlar.

Özellikleri

Helis kremayerler hızlarda oldukça sessiz çalışabilirler. Ayrıca bu dişlilerin kavrama oranı daha yüksektir. Kavrama oranının yüksek olmasının sebebi ise dişliler arasındaki boşluğun az olmasıdır. İleri geri yapılan hareketlerde tahriklere yüksek dayanış güçleri vardır.

Kullanım Alanları

Helis kremayerlerin yüksek hızda çalışabilme özelliğine sahip olması kullanım alanlarının geniş olmasını sağlamıştır. Bu ürünlerin en yaygın kullanım alanları arasında makine sektörü vardır. Makine sektöründe helis krameyer cnc ve torna tezgahları ile makinelerde dikey veya ileri geri hareket yapan mekanizmalarda kullanılır.

Helis kremayerlerin diğer kullanım alanı ise otomotiv sektörü bulunur. Bu sektörde özellikle otomobil direksiyonlarının dönmesini sağlayan parçalar ve otomobillerde yer alan diğer hareketli parçalarda kullanılırlar. Ayrıca kullanım alanları arasında makine ve otomotivin yanı sıra robotikte yer alır. Bu alanda hareketin dönüştürülmesini sağlamak amacıyla kullanılırlar. Robotik sistemlerde var olan dairesel hareketin doğrusal harekete çevirmek helis kremayerlerin görevidir.


Helis Kremayer ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Category
    Güç Aktarım Ürünleri

    Mesaj Gönder
    Merhaba
    Sana yardım edebilir miyiz?