Segmanlar ve Burçlar

Title:

Description:


Segmanlar ve Burçlar

 Segmanlar ve Burçlar

Segmanlar genel olarak sızdırmazlık özelliğine sahip olan halka şeklindeki esnek parçalardır. Bu parçalara günümüzde pek çok alanda ihtiyaç olmaktadır. Pistonlu makine sistemlerinde, farklı niteliğe sahip motorlarda ve bazı makine sistemlerinde yaygın olarak bu parçalar kullanılmakta ve bunlardan güç alınmaktadır.

Segman ürünlerinin işlevsel yönleri oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Özellikle de gaz sızdırmazlığı konusunda gösterdiği yüksek performans onu çok değerli ürünlerden biri yapmaktadır. Yanmış bir halde bulunan gazların yanma odası bölümündeki kartere dolmasını engellerler.

Bu harika özelliğinin yanı sıra bu parçalar yakıt ve hava karışımının sıkıştırılması işleminde de daima bir sızıntı olmasının önüne geçerler. Genel olarak bu önemli parçaların temel görevi silindir yüzeylerindeki yağların sıyrılması işlemini sağlamak ve yanmayı önlemektir. Yine buna ek olarak piston içerisindeki ısının silindire geçirilmesi ve bu hususta pistonun soğumasını gerçekleştirmek de bu temel görevlerden biridir.

Segmanların İşlevsel Yönleri

Segman ürünleri, işleyiş sistemlerine göre farklı türlerde sınıflandırılabilmektedirler. Yağ segmanları ve kompresyon segmanları bunlar arasında yer almaktadır. Her iki çeşitte farklı niteliklerde bir çalışma sistemi bulunmaktadır. Kullanım alanı ve amaçlarına uygun olarak daima bu seçenekler arasında en uygun tercih etmeye çalışmak gereklidir.

Burçlar genellikle makinelerin bağlantı yerlerinde bulunan ve hareketi aktarmak, ani hareketleri ve titreşimleri önlemek için kullanılır. Genellikle makine elemanları arasındaki boşlukları ve kasıntı oluşmasını engellemek için kullanılır.

Burç üretimi Koyuncu Rulman sayesinde kalitenin birinci adı oldu. Burçlar mekaniğin en temel yapı taşıdır. Bu yüzden kaliteli olması şarttır. Mekanizmanın sabit duran bir deliğin hizada durmasını sağlar ve sürtünmeye bağlı aşındırmayı önler.

Burçlar Nerede Kullanılır?

Burçlar birçok yerde kullanılan kendisi küçük etkisi büyük mekanik eleman parçasıdır. Önce otomotiv sanayisinde olmak üzere askeriye ve savunma sektöründe kullanılır. Tarım için kullanılan büyük iş makineleri, dozer, ekskavatör, greyder gibi iş sahasında etkin kullanılan makinelerde yer alır.

Deniz ulaşımında etkin parçalardan olan burçlar Koyuncu Rulman üretim tesisleri sayesinde gemi, feribot, yat, gibi ulaşım araçlarında kullanılır. Hava ulaşımında ve maden sanayinde muhafaza klima yerlerinde burçlar etkin şekilde kullanılır.

Burçlar birçok sektörde vazgeçilmez parçadır. Koyuncu Rulman sayesinde burçlardaki kalite arttı. Burçları gönül rahatlığıyla ve uzun zaman kullanımı sağlandı.


Segmanlar ve Burç ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Category
    Segmanlar ve Burçlar

    Mesaj Gönder
    Merhaba
    Sana yardım edebilir miyiz?