Lineer Burç

Title:

Description:


Lineer Burç

Lineer Burçlar ve Rulmanlar

Çembersel ve eksen hareketli yapılan işlerde veya bu yönde çalıştırılan makinalarda lineer burç kullanılır. Burçların asıl görevleri bir iş yapılırken bu işin yaratmış olduğu sürtünmeyi minimuma indirerek güçten tasarruf etmektir. Burçlar iki halkanın iç içe geçmesiyle oluşturulmuş bir mekanizmadır. Ancak her ne kadar basit gözükse de iki halka arasındaki makara sistemi ve pürüzsüzlük burçların ömrü ve kalitesi açısında çok önemlidir.

Uygulamalar

Lineer burçlar savunma sanayisinde, robotik makinalarda, elektronik teçhizatlarda, delme makinelerinde, otomatik buhar kesme makinelerinde, tarım sanayilerinde, çekme ölçme makinelerinde, tıbbi aletlerde, kart seçim makinelerinde, yazıcılarda vb. hassas ekipmanların bulunduğu makinelerde kayma işlevi gösterir.

Nelerden Oluşur?

Lineer burçlar dışında bir silindir, bunlara ek iç içe geçmiş 2 halka, toplar ve topları tutan top tutuculardan oluşur. Bu parçalar mevcut sistemi en iyi hale getirmek üzere ayarlanmıştır.

Uzun Ömürlü Kullanılması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Burçları yağlamadan kullanmak sürtünmeyi arttıracağından ömrü kısaltır.
 • Ortamın ısısının anormal derecede yükselmesi burçun çalışma verimini düşürür.
 • Kullanılan şaft gereken miktarda sertleştirilmezse burcun ömrü kısalır.

Lineer Burç ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

  Category
  Lineer Hareket

  Mesaj Gönder
  Merhaba
  Sana yardım edebilir miyiz?