Düz Kremayerler

Title:

Description:


Düz Kremayerler

Düz Kremayerler

Düz kremayerler dönme hareketini düz yani doğrusal harekete çeviriyor. İki parçadan oluşan ürünün düz yüzeyde yerleştirişmiş dişlileri ve dönen pinyonu bulunuyor. Birbiri içine geçmiş bu iki parça, dişlinin sabit bir yönde hareketine imkan sağlıyor. Farklı uygulamalarda kullanılabilen düz kremayer dişli pinyonlar tezgah, otomobil ve kaldırma mekanizmalarında yaygın olarak tercih ediliyor. Farklı uzunluklarda sipariş verebileceğiniz ürünün boyutunu ihtiyacınız doğrultusunda tercih edebilirsiniz.

Düz Kremayerlerin Özellikleri

Ana malzeme olarak farklı türlerde üretilen kremayerler; karbon çelik, alaşımlı çelik, paslanmaz çelik, plastik, pirinç, dökme demir, bakır ve alüminyum gibi çalışma alanlarına uygundur. Dövme, traş, kesme, freze, şekillendirme, ısıl işlem, taşlama ve benzeri işlemlere uygundur.

Kullanım Alanları

Düz kremayerler, sistemde oluşan dönme hareketini bir çeşit öteleme hareketine çevirdiği için farklı uygulamada kullanılıyor. İş makinaları başta olmak üzere, takım tezgahları, inşaat makibaları, konveyörler, otomobillerin dönme mekanizmaları, bant şeklindeki imalat sistemleri, kaldırma mekanizmaları gibi alanlarda yaygın olarak tercih ediliyor. Standart ölçülerinin yanında farklı boyutlarda da üretildiği için mekanizmalara kolayca uyarlanabiliyor.


Düz Kremayer ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Category
    Güç Aktarım Ürünleri

    Mesaj Gönder
    Merhaba
    Sana yardım edebilir miyiz?