Zincir

Title:

Description:


Zincir

Zincirler

Endüstriyel makinelerde yoğunlukla kullanılan zincir taşıma zincirleri, tahrik zincirleri ve transfer zincirleri olarak farklı tasarımlara sahiptir. Birçok endüstri alanında kullanılmaktadır. Zincirin en önemli işlevi yüklere karşı gösterdiği dirençtir. Uygulamaya göre güç aktarma işlevine sahiptir.

Zincir Çeşitleri

Yük taşıma zincirleri, bir ağırlığa sahip olan makinede bulunan materyal ya da malzemenin aktarılmasını sağlar. Taşınacak olan malzeme zincirin mukavemeti sayesinde kaldırılır. Çekme kuvvetine sahip olan zincir, yük taşımacılıkta yuvarlak ve baklalı olarak tercih edilir. Transfer zinciri; yük olan malzemenin transfer yoluyla aktarımını sağlar. Dönme yeteneğine sahip iç ve dış baklalı zincirler tercih edilmektedir. Kaldırma gerektiren makinelerde tercih edilir.

Tahrik zincirleri; güç kaynağı vasıtasıyla aktarılacak olan enerjiyi başka bir ortama ileten zincirlerdir. Gıda, redaktör ve takım tezgâhı gibi birçok alanda kullanılır. Zincir türleri arasında ortak özelliğe sahip olan zincirler ise tahrik ve transfer zincirleridir. Zincirlerin bakımı korozyonu önlemek adına önemlidir. Zincirler uçtan uca birleştirilir ve istenilen ölçülerde kullanıma hazır hale getirilir. Kayışlara kıyasla daha yüksek güç aktarımı sağlar.


Zincir ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Category
    Güç Aktarım Ürünleri

    Mesaj Gönder
    Merhaba
    Sana yardım edebilir miyiz?