İğneli Rulman

Title:

Description:


İğneli Rulman

İğneli Rulman

Makaralı rulmanlar arasında yer alan iğne makaralı eksenel rulmanlar ince duvar, dış bilezik, yay, plastik kafesten oluşmaktadır. Dış bilezik iç çap içerisinde dizi olarak rampa çekilmiş özelliğe sahiptir. Torkun tek yönde itilmesini sağlar. Radyal yük taşıma niteliği bulunur. İğneli rulmanlar eksenel ya da radyal olarak tasarlanır. Eksenel yük yönüne göre kullanılan bu rulmanlar birçok alanda kullanılır. Çaplarına ve büyüklüklerine göre daha büyük yük taşıma kapasitesine sahiptir. Otomotiv sektöründe yoğunlukla kullanılmaktadır. Dayanıklı yapısı, makara, zarflı ve çekme gibi özelliklere sahiptir.

İğne Makaralı Eksenel Rulmanlar Çeşitleri

Otomotiv sektöründe şanzıman, kompresör gibi aksamlarda kullanılır. İğneli rulmanlar kullanım alanına göre eksenel iğneli rulman ve çekme zarflı iğneli rulman olarak çeşitlere sahiptir. Çelikten üretilmiş olup rulman ömrünü büyük oranda uzatır. Ultra temiz çelikten üretilmesi ise temiz yüzey yapısına sahip olmasını sağlar. Yük kapasitesine uygun kullanılan rulmanlar, makine ömrünü artırır. Dinamik, pürüzsüz kanal yüzeyi sayesinde korozyona uğramaz. Makaraların yük kapasitesi 10 kata kadar artar.


İğneli Rulman ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Category
    Rulmanlar

    Mesaj Gönder
    Merhaba
    Sana yardım edebilir miyiz?