Manşonlar

Title:

Description:


Manşonlar

Manşonlar

Rulman parçaları arasında yer alan germe manşonlar (h-he) farklı rulman tasarımlarında kullanılır. Kullanım şekli de bu rulman modellerine göre değişir. Rulman; konik delikli oynak makaralı ise ay anahtar takımı ve ya keski kullanılarak, germe manşonu saat ibresi istikametinde döndürülür. Rulman makarası, yuvarlanma arasında kalan boşluk ise sentil çakısı kullanılarak belirlenen değere göre sıkılır. İlk sıkma arasındaki boşluk ile son sıkma arasındaki boşluk 1/3 oranından az olmamalıdır.

Rulman Değişiminde Germe Manşon Kullanımı

Dik rulman yatakları olarak tasarlanan rulman takımında; rulman, rulman yatağı, germe manşonu, tespit bilezik ve keçe bulunur. Her bir parçanın uygulanması ve işlevi farklıdır. Germe manşonları sıkma anlamında kullanılır. Rulmanın sabitlenmesi, değişmesi, çıkarılması esnasında bulunan bu parça değişim sırasında belirli bir değerde boşluğa sahiptir. Her rulmanın içerisindeki germe manşonu boşluk değeri farklıdır. Kolay montaja sahip olan rulmanların hatalı montaj yapılması sonucu arıza çıkarması muhtemeldir. Bu nedenle rulmana uygun rulman parçaları takım olarak bulunmalı ve set halinde montajı yapılmalıdır.


Manşon ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Category
    Rulmanlar

    Mesaj Gönder
    Merhaba
    Sana yardım edebilir miyiz?