Tane Bilyalar ve Masuralar

Title:

Description:


Tane Bilyalar ve Masuralar

Tane Bilyalar ve Masuralar

Rulman takımı içerisinde bulunan ve yuvarlanma hareketini gerçekleştiren tane bilya rulmanın oluşumunda etkilidir. Sanayi alanında tane olarak gerektiğinde kullanılmaktadır. Tane bilyalar krom çeliği, karbon çeliği olarak üretilmiştir. Kullanım alanına göre bu çeşitleri kullanılmaktadır. Tane bilya çeşitleri; krom çelik, paslanmaz çelik, karbon çelik, metal alaşımlar, sert metal, plastik, lastik, cam ve uydu bilyalar olarak farklı tasarımlara sahiptir. Her bilyanın kullanım alanı farklıdır ve rulman modellerinde kullanılan bilyaların ölçüleri değişiklik göstermektedir.

Tane Bilya Çeşitleri

Krom çelik bilyalar; düşük alaşımlı olarak kullanılan sertleştirilmiş krom çelik maddeden üretilmiştir. Dayanıklı yapısıyla korozyona mukavemetlidir. Paslanmaz çelik bilyalar; gıda, tıp, askeri, havacılık, otomotiv gibi birçok sektörde kullanılmaktadır. Karbon çelik taneli bilyalar ise düşük hassasiyete sahip yatak, bisiklet, öğütme ve tamburlama gibi işlemlerde kullanılır. Kullanım alanına uygun olarak farklı ölçüler belirlenir ve rulmanlarda kullanıldığı gibi sanayi, endüstri alanlarında farklı amaçlarla tane şeklinde kullanılır. Ölçülerin uyumlu olması tane bilya kullanımının verimliliği adına önemlidir. Tane bilya rulman için önemli bir parçadır.


Tane Bilya ve Masura ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Category
    Rulmanlar

    Mesaj Gönder
    Merhaba
    Sana yardım edebilir miyiz?