Asenkron Motorlar

Title:

Description:


Asenkron Motorlar

Asenkron Motorlar

Asenkron motorlar motor tipleri arasında yer alan motorlardır. Bu isimle anılmalarının sebebi sabit hızla dönmemeleridir. Bu motorlar elektrik enerjisinin mekanik enerjiye çevrilmesini sağlarlar. Böylece mekanik enerji ihtiyacını karşılarlar. Asenkron motorlarının diğer ismi ise indüksiyon motorudur.

Asenkron Motorların Kullanılabileceği Yerler

Asenkron motor sahip olduğu özelliklerin etkisiyle en fazla kullanılan motorlardan birisidir. En fazla kullanıldığı alan ise endüstridir. Asenkron motorların kullanıldığı yerler şunlardır; mikserler, çamaşır makineleri, buzdolapları, fanlar, vinçler, kompresörler, asansörler, pompalar ve kırıcılardır.

Asenkron Motorların Kullanıcıların Sağladığı Avantajları

Asenkron motorları kullanıcılarına pek çok avantaj sağlarlar. En önemli avantaj bu motorların bakım ihtiyacının az olmasıdır. Bu motorlar sağlam olduklarından dolayı kullanıcıları sürekli bakım yaptırmak zorunda kalmazlar. Motorların çalışma anında ark yapmamaları kullanıcılara sağladıkları diğer avantajlardandır. Bu sayede patlama ihtimali olan ortamlarda asenkron motor tercih edilebilir. Asenkron motorun sağladığı avantajlar arasında yüksek verim sağlaması da yer alır. Ayrıca bu motorlar fiyat açısından da caziptir ve diğer akım motorlarına oranla daha ucuzdurlar.


Asenkron Motor ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Category
    Motorlar

    Mesaj Gönder
    Merhaba
    Sana yardım edebilir miyiz?