Motorlar

asenkron-motorlar.jpg

Asenkron Motorlar

Asenkron motorlar motor tipleri arasında yer alan motorlardır. Bu isimle anılmalarının sebebi sabit hızla dönmemeleridir. Bu motorlar elektrik enerjisinin mekanik enerjiye çevrilmesini sağlarlar. Böylece mekanik enerji ihtiyacını karşılarlar. Asenkron motorlarının diğer ismi ise indüksiyon motorudur.

Asenkron Motorların Kullanılabileceği Yerler

Asenkron motor sahip olduğu özelliklerin etkisiyle en fazla kullanılan motorlardan birisidir. En fazla kullanıldığı alan ise endüstridir. Asenkron motorların kullanıldığı yerler şunlardır; mikserler, çamaşır makineleri, buzdolapları, fanlar, vinçler, kompresörler, asansörler, pompalar ve kırıcılardır.

Asenkron Motorların Kullanıcıların Sağladığı Avantajları

Asenkron motorları kullanıcılarına pek çok avantaj sağlarlar. En önemli avantaj bu motorların bakım ihtiyacının az olmasıdır. Bu motorlar sağlam olduklarından dolayı kullanıcıları sürekli bakım yaptırmak zorunda kalmazlar. Motorların çalışma anında ark yapmamaları kullanıcılara sağladıkları diğer avantajlardandır. Bu sayede patlama ihtimali olan ortamlarda asenkron motor tercih edilebilir. Asenkron motorun sağladığı avantajlar arasında yüksek verim sağlaması da yer alır. Ayrıca bu motorlar fiyat açısından da caziptir ve diğer akım motorlarına oranla daha ucuzdurlar.


Asenkron Motor ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


  step-motorlar.jpg

  Step Motorlar

  Step motorlar günümüzde kullanım alanı oldukça geniş olan motor çeşitlerinden biridir. Güçlü teknik donanım ve sistemleri sayesinde teknolojik ürünlerin daha performanslı bir şekilde işlev görmesine yardımcı olmaktadırlar. Genel itibariyle step motorlar çeşitli türden yazıcılar, birtakım tıbbi aletler, CNC makineleri, kamera ürünleri ve bant sürücüleri gibi sistemler de kullanılmaktadırlar.

  Step motor ürünlerinden daima maksimum düzeyde bir verim alabilmek oldukça önemli olan bir konudur. Bu motorlar, kullanıldığı sistemler içerisinde ancak iyi kalitede oldukları taktirde etkin bir performans ortaya çıkarabilmektedirler. Bundan dolayı step motor ürünleri konusunda bir seçim yaparken motor devreleri ve genel mekanik yapısal durumla ilgili olarak en iyi kararları vermek gerekir.

  Step Motor İşlevselliği

  Step motorlar, dönme hareketi özelliği sayesinde elektrik enerjisini fiziksel nitelikte enerjiye dönüştürmeye yardımcı olurlar. Bu motorlar bu kapsamda oldukça işlevsel bir yetkinliğe sahip olduklarından ötürü hassas kontrolün olduğu çeşitli türden projelerde yaygın olarak tercih edilirler.

  Bu motorların çalışma esnasındaki hata sayılarının az olması her bakımdan çok iyi bir avantaj sağlamaktadır. Bilgisayarlarla doğrudan kontrol edilebildikleri için de kullanıldıkları yapı içerisinde sisteme önemli katkılar sağlarlar.


  Step Motor ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


   servo-motorlar.jpg

   Servo Motorlar

   Servo motorlar, kullanıldığı mekanik sistemlerde ivmelenme ve hız kontrollerinin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlayan bir işlevselliğe sahiptirler. Bu sistemlerden günümüzde birçok farklı alanda oldukça iyi bir şekilde faydalanılmaktadır. Özellikle servo motor ürünlerinin robot teknolojileri ve bu alanda yapılan çalışmalarda yaygın biçimde bir kullanımı bulunmaktadır.

   Genel olarak bu motor sistemlerinden uzaktan kumandalı teknolojik tasarım ve oluşumlarda etkin bir şekilde yararlanılmaktadır. Bu ürünler endüstri alanlarında da çeşitli türde tasarımların ortaya konulması aşamasında sıklıkla kullanılabilmektedirler. Uygulama alanları arasında CNC makineler, endüstri taşıma sistemler ve robotik kollar gibi bölümler yer almaktadır.

   Servo Motor Çeşitleri

   Birçok alanda oldukça fonksiyonel bir güce sahip olarak fayda sağlayan servo motorlar kendi içerisinde de farklı türden çeşitlere ayrılabilmektedir. DC Servo ve AC servo olarak iki grupta ele alınmaktadırlar. Bu seçeneklerinde her birinde servo motorların çalışma performansları da bir değişkenlik gösterebilmektedir.

   Üretimi yapılan teknolojik sistemlerde bu motor çeşitlilerinin performans açısından ortaya çıkardığı etkiler açık bir şekilde gözlenebilmektedir. Hareket sistemleri ve güç üretebilme yapıları bakımdan bu motor çeşitleri değişken türden performanslar ortaya koyabilmektedirler.


   Servo Motor ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


    Mesaj Gönder
    Merhaba
    Sana yardım edebilir miyiz?