Miller

Title:

Description:


Miller

Miller

Endüstriyel makinelerde alt destek milleri kullanımı oldukça fazladır. Bunun nedeni makinelerin çalışma esnasındaki dönme hareketi için yardımcı parçalar arasında olmasıdır. Birçok yardımcı eleman makinenin ana parçası kadar önemli işleve sahiptir. Kullanılan yardımcı parçaların hatalı kullanımı, yanlış bakımı ya da uygun montaj yapılmaması makinenin arızalanmasına neden olur.

Alt Destek Milleri Çalışma Prensibi

Alt destek milleri makine ve mekanizmaların önemli yardımcı elemanıdır. Makinenin daha verimli olarak dönmesini, yataklanmasını ve korozyonu azaltmasını sağlayan parçalar arasındadır. Alt destek millerinin önemli avantajları arasında doğrusal dönme hareketlerine yüksek verimlilik kazandırmasıdır. Destek parçaları makinenin daha verimli çalışmasını sağlarken, oluşabilecek titreşimi, darbeyi ve gürültüyü en az seviyeye indirir.

Kullanılan rulman modelleri arasında makinelerin ilave ekipmanları arasında alt destek milleri rulmanlar kadar önemlidir. Makinenin parçalarını sabit tutmak ve tam anlamıyla kavramak adına destekleyen bu parçalar dönme hareketine odaklı olarak çalışır. Makinede dönen harekete sahip parçaların aşınması, gürültü çıkarması muhtemeldir. Alt destek milleri, makineye destek görevini üstlenir.

İndüksiyonlu Miller

Miller makinenin yardımcı parçalarıdır. Mil çeşitleri arasında bulunan indüksiyonlu miller kullanım alanları adına farklılık gösterir. Taşlanmış mil olarak bilinen indüksiyonlu mil, krom kaplı bir mil çeşididir. Rulmanların, daha verimli çalışması ve arızalanmaması adına temiz ortamda montaj yapılması gerekir. Krom kaplı olan indüksiyonlu miller, rulmanların montajında ihtiyacı olan temiz yüzeyde çalışması için olanak sağlar. Rulman takım olarak ya da ayrı parçalar halinde kullanılabilir. Her durumda rulmanların verimliliği için yardımcı parçaların rulmana uygun verimlilikte olması gerekir.

İndüksiyonlu Miller Avantajları

Rulmanlara uzun ömürlü çalışma imkânı sunar. Yüzey kabuğunu sertleştirir ve dayanıklılığını artırır. Yüksek nitelikte sert krom kaplamasına sahip olması ise korozyonu önler, mukavemeti en üst seviyeye çıkartır. Mükemmel yüzey kalitesine sahip olması ise rulmanların bulunduğu makinelerin yüksek kapasite çalışmasına izin verir. İndüksiyonlu miller, her rulman çeşidinde kullanılabilir. Önemli olan makineye uyumlu olarak seçilen rulmana aynı şekilde uygun milin kullanılmasıdır. Öncelikle rulman seçimi yapılmalı ve doğru parçalar makineye ve rulmana uygun olarak belirlenmelidir.


Mil ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Category
    Lineer Hareket

    Mesaj Gönder
    Merhaba
    Sana yardım edebilir miyiz?