Portfolio - Koyuncu Rulman - Rulman Çeşitleri ve Rulman Fiyatları

segmanlar-ve-burclar.jpg

 Segmanlar ve Burçlar

Segmanlar genel olarak sızdırmazlık özelliğine sahip olan halka şeklindeki esnek parçalardır. Bu parçalara günümüzde pek çok alanda ihtiyaç olmaktadır. Pistonlu makine sistemlerinde, farklı niteliğe sahip motorlarda ve bazı makine sistemlerinde yaygın olarak bu parçalar kullanılmakta ve bunlardan güç alınmaktadır.

Segman ürünlerinin işlevsel yönleri oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Özellikle de gaz sızdırmazlığı konusunda gösterdiği yüksek performans onu çok değerli ürünlerden biri yapmaktadır. Yanmış bir halde bulunan gazların yanma odası bölümündeki kartere dolmasını engellerler.

Bu harika özelliğinin yanı sıra bu parçalar yakıt ve hava karışımının sıkıştırılması işleminde de daima bir sızıntı olmasının önüne geçerler. Genel olarak bu önemli parçaların temel görevi silindir yüzeylerindeki yağların sıyrılması işlemini sağlamak ve yanmayı önlemektir. Yine buna ek olarak piston içerisindeki ısının silindire geçirilmesi ve bu hususta pistonun soğumasını gerçekleştirmek de bu temel görevlerden biridir.

Segmanların İşlevsel Yönleri

Segman ürünleri, işleyiş sistemlerine göre farklı türlerde sınıflandırılabilmektedirler. Yağ segmanları ve kompresyon segmanları bunlar arasında yer almaktadır. Her iki çeşitte farklı niteliklerde bir çalışma sistemi bulunmaktadır. Kullanım alanı ve amaçlarına uygun olarak daima bu seçenekler arasında en uygun tercih etmeye çalışmak gereklidir.

Burçlar genellikle makinelerin bağlantı yerlerinde bulunan ve hareketi aktarmak, ani hareketleri ve titreşimleri önlemek için kullanılır. Genellikle makine elemanları arasındaki boşlukları ve kasıntı oluşmasını engellemek için kullanılır.

Burç üretimi Koyuncu Rulman sayesinde kalitenin birinci adı oldu. Burçlar mekaniğin en temel yapı taşıdır. Bu yüzden kaliteli olması şarttır. Mekanizmanın sabit duran bir deliğin hizada durmasını sağlar ve sürtünmeye bağlı aşındırmayı önler.

Burçlar Nerede Kullanılır?

Burçlar birçok yerde kullanılan kendisi küçük etkisi büyük mekanik eleman parçasıdır. Önce otomotiv sanayisinde olmak üzere askeriye ve savunma sektöründe kullanılır. Tarım için kullanılan büyük iş makineleri, dozer, ekskavatör, greyder gibi iş sahasında etkin kullanılan makinelerde yer alır.

Deniz ulaşımında etkin parçalardan olan burçlar Koyuncu Rulman üretim tesisleri sayesinde gemi, feribot, yat, gibi ulaşım araçlarında kullanılır. Hava ulaşımında ve maden sanayinde muhafaza klima yerlerinde burçlar etkin şekilde kullanılır.

Burçlar birçok sektörde vazgeçilmez parçadır. Koyuncu Rulman sayesinde burçlardaki kalite arttı. Burçları gönül rahatlığıyla ve uzun zaman kullanımı sağlandı.


Segmanlar ve Burç ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


  lineer-burclar-ve-lineer-rulman.jpg

  Lineer Burçlar ve Rulmanlar

  Çembersel ve eksen hareketli yapılan işlerde veya bu yönde çalıştırılan makinalarda lineer burç kullanılır. Burçların asıl görevleri bir iş yapılırken bu işin yaratmış olduğu sürtünmeyi minimuma indirerek güçten tasarruf etmektir. Burçlar iki halkanın iç içe geçmesiyle oluşturulmuş bir mekanizmadır. Ancak her ne kadar basit gözükse de iki halka arasındaki makara sistemi ve pürüzsüzlük burçların ömrü ve kalitesi açısında çok önemlidir.

  Uygulamalar

  Lineer burçlar savunma sanayisinde, robotik makinalarda, elektronik teçhizatlarda, delme makinelerinde, otomatik buhar kesme makinelerinde, tarım sanayilerinde, çekme ölçme makinelerinde, tıbbi aletlerde, kart seçim makinelerinde, yazıcılarda vb. hassas ekipmanların bulunduğu makinelerde kayma işlevi gösterir.

  Nelerden Oluşur?

  Lineer burçlar dışında bir silindir, bunlara ek iç içe geçmiş 2 halka, toplar ve topları tutan top tutuculardan oluşur. Bu parçalar mevcut sistemi en iyi hale getirmek üzere ayarlanmıştır.

  Uzun Ömürlü Kullanılması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Burçları yağlamadan kullanmak sürtünmeyi arttıracağından ömrü kısaltır.
  • Ortamın ısısının anormal derecede yükselmesi burçun çalışma verimini düşürür.
  • Kullanılan şaft gereken miktarda sertleştirilmezse burcun ömrü kısalır.

  Lineer Burç ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


   lineer-araba-ve-kizaklar.jpg

   Lineer Araba ve Kızaklar

   Lineer araba ve kızak teknolojinin gelişmesiyle insan gücüne duyulan ihtiyacı azaltmak için ve kısa sürede etkin çalışmayı artırmak için kullanılır. Yatay ve doğru bir düzlemsel hareketi sağlamak için kılavuz rayı olmalıdır. Bu raylara lineer ray denir. Koyuncu Rulman sayesinde üretimi artmaktadır.

   Lineer kızaklar farklı türlerde, ölçülerde ve şekillerde olur. Kullanım alanları çok olduğu için kullanım alanı belirlenmelidir. Türkiye’de lineer ray sistemleri üzerine birinci kalite ürünleri Koyuncu Rulman olarak satışını yapmaktayız.

   Lineer araba ve kızaklar piyasa değerleri üretimde kullanılan maddenin kalitesi ve uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden ölçümler ve kalite özenle yapılmalıdır.

   Lineer Kızaklı Ray ve Arabalar

   Lineer araba ve kızak yataklama şeklinde oluşturulan teknolojilerin yeni ve seri bilyeli sistemleri ile az sürtünme oluşmasını sağlamak için kullanılır. Fazla yük taşıma kapasitesi ve hassasiyettin fazlalığı elde edilir. Fizik kurallarına göre moment ihtiyacının varlığına bakılır ve farklı ebatlarda lineer araba ve kızak yapılır.


   Lineer Araba ve Kızak ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


    miller.jpg

    Miller

    Endüstriyel makinelerde alt destek milleri kullanımı oldukça fazladır. Bunun nedeni makinelerin çalışma esnasındaki dönme hareketi için yardımcı parçalar arasında olmasıdır. Birçok yardımcı eleman makinenin ana parçası kadar önemli işleve sahiptir. Kullanılan yardımcı parçaların hatalı kullanımı, yanlış bakımı ya da uygun montaj yapılmaması makinenin arızalanmasına neden olur.

    Alt Destek Milleri Çalışma Prensibi

    Alt destek milleri makine ve mekanizmaların önemli yardımcı elemanıdır. Makinenin daha verimli olarak dönmesini, yataklanmasını ve korozyonu azaltmasını sağlayan parçalar arasındadır. Alt destek millerinin önemli avantajları arasında doğrusal dönme hareketlerine yüksek verimlilik kazandırmasıdır. Destek parçaları makinenin daha verimli çalışmasını sağlarken, oluşabilecek titreşimi, darbeyi ve gürültüyü en az seviyeye indirir.

    Kullanılan rulman modelleri arasında makinelerin ilave ekipmanları arasında alt destek milleri rulmanlar kadar önemlidir. Makinenin parçalarını sabit tutmak ve tam anlamıyla kavramak adına destekleyen bu parçalar dönme hareketine odaklı olarak çalışır. Makinede dönen harekete sahip parçaların aşınması, gürültü çıkarması muhtemeldir. Alt destek milleri, makineye destek görevini üstlenir.

    İndüksiyonlu Miller

    Miller makinenin yardımcı parçalarıdır. Mil çeşitleri arasında bulunan indüksiyonlu miller kullanım alanları adına farklılık gösterir. Taşlanmış mil olarak bilinen indüksiyonlu mil, krom kaplı bir mil çeşididir. Rulmanların, daha verimli çalışması ve arızalanmaması adına temiz ortamda montaj yapılması gerekir. Krom kaplı olan indüksiyonlu miller, rulmanların montajında ihtiyacı olan temiz yüzeyde çalışması için olanak sağlar. Rulman takım olarak ya da ayrı parçalar halinde kullanılabilir. Her durumda rulmanların verimliliği için yardımcı parçaların rulmana uygun verimlilikte olması gerekir.

    İndüksiyonlu Miller Avantajları

    Rulmanlara uzun ömürlü çalışma imkânı sunar. Yüzey kabuğunu sertleştirir ve dayanıklılığını artırır. Yüksek nitelikte sert krom kaplamasına sahip olması ise korozyonu önler, mukavemeti en üst seviyeye çıkartır. Mükemmel yüzey kalitesine sahip olması ise rulmanların bulunduğu makinelerin yüksek kapasite çalışmasına izin verir. İndüksiyonlu miller, her rulman çeşidinde kullanılabilir. Önemli olan makineye uyumlu olarak seçilen rulmana aynı şekilde uygun milin kullanılmasıdır. Öncelikle rulman seçimi yapılmalı ve doğru parçalar makineye ve rulmana uygun olarak belirlenmelidir.


    Mil ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


     planet-reduktorler.jpg

     Planet Redüktörler

     Planet Dişli Flanşlı Redüktör düşük hızın ve yüksek torkun ihtiyaç duyulduğu mekanizmalarda kullanılmaktadır. Bu redüktörlerin en büyük avantajları düşük hız çıkışlarında alan tasarrufu sağlamasıdır. Farklı bir şekilde söyleyecek olursak planet dişli redüktöre sahip bir motor için çok büyük bir kurulum alanına ihtiyaç yoktur. Bu motorlar küçük alanlara rahatlıkla sığabildikleri için kullanım alanları da oldukça geniştir.

     Bu redüktörlere planet (İngilizcede gezegen anlamına gelir) adının verilmesinin sebebi ise çevre dişlisine yerleştirilen pinyon dişlilerinin sabit çevresinde dönmesinden gelmektedir. Pinyon dişlilerinin içe ve dışa doğru yaptıkları bu dönüş güneş sistemindeki gezegenlerin dönüşüne benzetilmiştir. Bu sebepten dolayı bu rdüktörlere planet çark redüktörü ve ya planet redüktörü adı da verilişmiştir.

     Planet Dişli Flanşlı Redüktör Özellikleri

     Planet Dişli Redüktörün  bileşenlerini dört ana başlığa ayırarak incelemek mümkündür. Bunlardan bir tanesi sabit çevre dişlisidir ki bu bileşenin üzerinde iç dişliler yer almaktadır. Adından da anlaşıldığı gibi bu gövde genellikle hareketsiz yani sabittir. Güneş dişlisi olarak bilinen tahrikin uygulanmasını sağlayan dişli ise merkez dişlidir. Merkez dişli çevre dişlisinin ortasında yer alır. Merkez dişli çoğunlukla sıkma sistemi ile bağlanır.

     Motor miline mekanik bağlanmayı sağlayan parça da merkez dişlidir. Planet Dişli Redüktörün bir diğer bileşeni ise bu bileşene de adını vermesine neden olan planet çarklarıdır. Planet çarklarının sistem içindeki yeri bir aktarma kolunun üzeridir. Burada bulunan planet çarkları merkez dişli ve sabit dişli arasında dönerler. Planet çarklarının üzerinde bulunduğu aktarma kolu bir yandan da redüktörün çıkış mili görevini de görür.

     Planet çarklarının çalışma amacı ihtiyaç duyulan torku iletmektir. Planet çarklarının sahip oldukları diş sayısı ile redüktörün aktarma oranı arasında bir ilişki yoktur. Ayrıca planetlerin sayısı da değişkenlik gösterebilir. Planet çarklarının sayısının artması yük dağılımının artmasına ve aktarılan torkun yükselmesi anlamına gelmektedir.

     Sistem içinde birbirine geçmiş diş sayısının artmasıyla bu parçaların dönme gücü düşer. Planet redüktör düz dişli bir redüktörle kıyaslandığında planet dişli redüktörün yük dağılımında daha avantajlı olduğu görünür. Çünkü planet redüktörde toplam gücün hepsi değil sadece bir miktarı dönme gücü olarak iletilir. Bu da planet redüktörlerin güç konusunda daha avantajlı olduğu anlamına gelir.

     Planet dişli flanşlı redüktörler küçük bir alanda yüksek seviyede torkları yüksek verimlilikle iletme imkanı sağlar.

     Planet Dişli Flanşlı Redüktör Avantajları

     Planet dişli redüktörlerin en büyük avantajının alandan tasarruf sağlayarak yüksek verimlilik sağladıklarını önceden de belirtmiştir. Bu özellik planet dişli flanşlı redüktörlerin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesidir.

     Planet dişli redüktörlerin tercih edilmesinin ikinci önemli özelliği ise bu redüktörlerin ihtiyaç halinde farklı aktarma oranlarında kullanılabilir olmalarıdır. Planet dişli redüktörlerde farkı aktarma oranı elde etmek için çevre dişlisinin boyu sabit bırakılır, merkez dişlisi yani güneş dişlilerin sayısı ve planet çarklarının diş sayıları değiştirilir. Burada unutulmaması gereken kriter güneş dişlisi ile aktarma oranı arasındaki ters orantıdır. Güneş dişlinin daha küçük olması demek aktarma oranın daha yüksek olması demektir.

     Yükün birden fazla planet dişlisine dağılması hem aktarım hızında hem de kapasitede büyük önem taşır. Planet dişli redüktörlerde düşük dönme hızıyla yüksek verimlilik elde edilir. Bu redüktörler diferansiyel redüktör olarak da rahatlıkla kullanılabilir.

     Planet Flanşlı Redüktör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

     Planet redüktöre ihtiyacınız varsa ilk olarak tam olarak ne istediğinizi bilmelisiniz. Alacağınız ürün parçalarını iyi tanımalısınız.

     Tercih edeceğiniz redüktörün üreticisi hakkında kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Herhangi bir arıza ya da bakım durumunda firmanın ürettiği ürünün yedek parçasını bünyesinde bulundurup bulundurmaması çok önemlidir. Aksi takdirde birçok işiniz yarıda kalabilir.

     Üretici firmaya bağlı olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da servis ağıdır. Üretici firmanın bulunduğunuz  bölgede bir bayiisi ve servis işletmesinin olması demek her türlü olumsuzlukta başvurabileceğiniz bir yerin olması demektir.


     Planet Redüktör ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


      sonsuz-vidali-reduktorler.jpg

      Sonsuz Vidalı Redüktörler

      Sonsuz vida ve bronz dişlilerin yataklı rulmanlar üzerinde dişlilerin birbirine dikey olarak sürtünmesi sayesinde 11 ayrı tahvil oranıyla güç aktarımını sağlayan redüktörler sonsuz vidalı redüktörler olarak adlandırılmaktadır. Sonsuz vidalı redüktörler gündelik hayatımızda da kullanılan redüktör modelleri arasında yer almaktadır. Otomatik kapı sistemleri ve oyun makineleri gibi sistemlerin yanı sıra sanayi tipi vinçler, tekstil makineleri ve otomatik karıştırıcı kazanlarında da bu tür redüktörlere ihtiyaç duyulmaktadır. Peki sonsuz vidalı redüktör nedir ve seçimi esnasında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

      Sonsuz Vidalı Redüktörlerin Teknik Özellikleri Nelerdir?

      Redüktörler yapıları itibariyle 90 derece olması gereken çalışma ortamlarında sık sık tercih edilmektedirler. İş dişli yapısının dikey sürtünmesinden dolayı oluşan verimsizliği asgari seviyelere indirmek için sonsuz vida çelikten çark dişli bronz malzemeden de üretilebilirler. Yüksek kalitede sentetik bulunduran ürünler her yönden bağlanabilen beraber çıkış flanşlı ve tork kollu olarak da çalıştırılacakları ortama montaj edilebilmektedirler.

      Düşük güç gerektiren uygulamalar olan sonsuz vidalı redüktörler 5 farklı gövde büyüklüğünde de üretilebilmektedir. Hafifliği ve korozyon dayanımı ile dikkat çeken ürünler aynı zamanda gıda sektörü gibi nem içeren ortamlarda da kusursuz bir kullanım imkanı sunmaktadır. Redüktörler standart olarak metalik renklerde tasarlanabilmektedir. Paslanmaz çelik malzemeleri sayesinde dış mekandan kaynaklanabilecek sorunlara karşı da ekstra dayanıklılık elde edebilirsiniz.

      Sonsuz Vidalı Redüktörler Nasıl Seçilmelidir?

      Sonsuz vidalı redüktörler arasından seçim yapacağınız zaman bazı özel detaylara dikkat etmeniz sizler için daha yararlı olacaktır. İlk etapta firma tercihinize büyük bir özen göstermelisiniz. Müşterileri tarafından güven veren firmaları seçerseniz uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz. Doğru firmayı seçtikten sonra ürünlerin üretiminde kullanılan malzemeler hakkında da detaylı bilgi almayı denemelisiniz.

      Doğru tercihleri yaptığınız zaman uzun vadede karlı duruma geçebilirsiniz. Çünkü doğru ve güvenilir firmalardan satın alabileceğiniz sonsuz vidalı redüktör modellerini uzun yıllar boyunca kullanabilir, ek bir bakım veya onarım çalışması yapmadan farklı projelerinizde güvenilir bir şekilde sizler de değerlendirmeye başlayabilirsiniz.


      Sonsuz Vidalı Redüktör ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


       motorlu-reduktorler.jpg

       Motorlu Redüktörler

       Motorlu redüktörün ne olduğunu anlamak için ilk olarak redüktör motor tabilerinin tek tek ele alınması gerekmektedir. Motorlar bilindiği üzere elektrik enerjisini ya da hidro enerjiyi kinetik enerjiye dönüştüren araçlardır. Kullandığımız elektronik ürünlerin tamamında farklı yapıda motorlar bulunur.

       Redüktör ise dilimize İngilizceden gelen bir kelimedir. “Reducer” kelimesinin dilimize uyarlanmış halidir ve düşürücü anlamına gelir. Kapalı bir dişli sistemi olan redüktörler elektrik ve hidrolik sistemlerde kullanılabilirler.

       Redüktörler yüksek tork elde edilebilmesi adına motorların hızını ve beygir gücünü düşürmektedir. Bu iki değeri düşürdüğü için “düşürücü” anlamına gelen redüktör ismini almaktadır. Eğer motorlarda redüktör kullanılıyorsa bu ürünler motorlu redüktör olarak isimlendirilmektedir.

       Motorlu Redüktör Ne İşe Yarar?

       Redüktörler, sabit devirle çalışan elektrik motorlarında değişken devirli dönme hareketinin elde edilmesi için motorların çıkış şaftına bağlanır. Redüktör motorlar üç farklı parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar dişli yatak, dişli çark ve millerdir. Üretiminde demir, alüminyum ya da çelik gibi malzemeler tercih edilir.

       Redüktörlerin kullanım amacı;

       • Farklı yönlere dönmeyi sağlamak,
       • Küçük hacimlerde yüksek çevrim oranı ortaya çıkarmak,
       • Araçların milleri arasındaki güçleri ve devinimi iletmek,
       • İki elemanın dönmesi sırasında bu elemanlar arasındaki bağımsızlığı sağlamak, şeklinde sıralanmaktadır.

       Temelde hızı ve beygir gücünü düşürüp yüksek tork elde etmeye yarar. Motorların zorlanacağı ya da başaramayacağı durumlarda bu seçenek devreye girerek verimlilik sağlayacaktır.


       Motorlu Redüktör ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


        asenkron-motorlar.jpg

        Asenkron Motorlar

        Asenkron motorlar motor tipleri arasında yer alan motorlardır. Bu isimle anılmalarının sebebi sabit hızla dönmemeleridir. Bu motorlar elektrik enerjisinin mekanik enerjiye çevrilmesini sağlarlar. Böylece mekanik enerji ihtiyacını karşılarlar. Asenkron motorlarının diğer ismi ise indüksiyon motorudur.

        Asenkron Motorların Kullanılabileceği Yerler

        Asenkron motor sahip olduğu özelliklerin etkisiyle en fazla kullanılan motorlardan birisidir. En fazla kullanıldığı alan ise endüstridir. Asenkron motorların kullanıldığı yerler şunlardır; mikserler, çamaşır makineleri, buzdolapları, fanlar, vinçler, kompresörler, asansörler, pompalar ve kırıcılardır.

        Asenkron Motorların Kullanıcıların Sağladığı Avantajları

        Asenkron motorları kullanıcılarına pek çok avantaj sağlarlar. En önemli avantaj bu motorların bakım ihtiyacının az olmasıdır. Bu motorlar sağlam olduklarından dolayı kullanıcıları sürekli bakım yaptırmak zorunda kalmazlar. Motorların çalışma anında ark yapmamaları kullanıcılara sağladıkları diğer avantajlardandır. Bu sayede patlama ihtimali olan ortamlarda asenkron motor tercih edilebilir. Asenkron motorun sağladığı avantajlar arasında yüksek verim sağlaması da yer alır. Ayrıca bu motorlar fiyat açısından da caziptir ve diğer akım motorlarına oranla daha ucuzdurlar.


        Asenkron Motor ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


         step-motorlar.jpg

         Step Motorlar

         Step motorlar günümüzde kullanım alanı oldukça geniş olan motor çeşitlerinden biridir. Güçlü teknik donanım ve sistemleri sayesinde teknolojik ürünlerin daha performanslı bir şekilde işlev görmesine yardımcı olmaktadırlar. Genel itibariyle step motorlar çeşitli türden yazıcılar, birtakım tıbbi aletler, CNC makineleri, kamera ürünleri ve bant sürücüleri gibi sistemler de kullanılmaktadırlar.

         Step motor ürünlerinden daima maksimum düzeyde bir verim alabilmek oldukça önemli olan bir konudur. Bu motorlar, kullanıldığı sistemler içerisinde ancak iyi kalitede oldukları taktirde etkin bir performans ortaya çıkarabilmektedirler. Bundan dolayı step motor ürünleri konusunda bir seçim yaparken motor devreleri ve genel mekanik yapısal durumla ilgili olarak en iyi kararları vermek gerekir.

         Step Motor İşlevselliği

         Step motorlar, dönme hareketi özelliği sayesinde elektrik enerjisini fiziksel nitelikte enerjiye dönüştürmeye yardımcı olurlar. Bu motorlar bu kapsamda oldukça işlevsel bir yetkinliğe sahip olduklarından ötürü hassas kontrolün olduğu çeşitli türden projelerde yaygın olarak tercih edilirler.

         Bu motorların çalışma esnasındaki hata sayılarının az olması her bakımdan çok iyi bir avantaj sağlamaktadır. Bilgisayarlarla doğrudan kontrol edilebildikleri için de kullanıldıkları yapı içerisinde sisteme önemli katkılar sağlarlar.


         Step Motor ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


          servo-motorlar.jpg

          Servo Motorlar

          Servo motorlar, kullanıldığı mekanik sistemlerde ivmelenme ve hız kontrollerinin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlayan bir işlevselliğe sahiptirler. Bu sistemlerden günümüzde birçok farklı alanda oldukça iyi bir şekilde faydalanılmaktadır. Özellikle servo motor ürünlerinin robot teknolojileri ve bu alanda yapılan çalışmalarda yaygın biçimde bir kullanımı bulunmaktadır.

          Genel olarak bu motor sistemlerinden uzaktan kumandalı teknolojik tasarım ve oluşumlarda etkin bir şekilde yararlanılmaktadır. Bu ürünler endüstri alanlarında da çeşitli türde tasarımların ortaya konulması aşamasında sıklıkla kullanılabilmektedirler. Uygulama alanları arasında CNC makineler, endüstri taşıma sistemler ve robotik kollar gibi bölümler yer almaktadır.

          Servo Motor Çeşitleri

          Birçok alanda oldukça fonksiyonel bir güce sahip olarak fayda sağlayan servo motorlar kendi içerisinde de farklı türden çeşitlere ayrılabilmektedir. DC Servo ve AC servo olarak iki grupta ele alınmaktadırlar. Bu seçeneklerinde her birinde servo motorların çalışma performansları da bir değişkenlik gösterebilmektedir.

          Üretimi yapılan teknolojik sistemlerde bu motor çeşitlilerinin performans açısından ortaya çıkardığı etkiler açık bir şekilde gözlenebilmektedir. Hareket sistemleri ve güç üretebilme yapıları bakımdan bu motor çeşitleri değişken türden performanslar ortaya koyabilmektedirler.


          Servo Motor ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızı veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


           Mesaj Gönder
           Merhaba
           Sana yardım edebilir miyiz?